Porady

Detektyw na miarę naszego portfela. Jak zyskać gwarancję dobrze wykonanej roboty?

Rozmaite, jakże skomplikowane sytuacje życiowe zmuszają nas niekiedy do sięgania po alternatywne środki. Mąż wyszedł z domu i od kilku dni nie daje znaku życia? Masz podejrzenia wobec wierności małżonki? Chcielibyśmy sprawdzić danego delikwenta, ale nie wiemy jak się do tego zabrać? We wspomnianych sytuacjach przydałby się detektyw. Jakie błędy popełniamy najczęściej, poszukując odpowiedniego człowieka do realizacji, konkretnych a delikatnych zadań? Jakie kroki podjąć, by mieć gwarancję fachowo wykonanej roboty w stu procentach? Odpowiemy na to pytanie pokrótce w poniższych paragrafach.

Detektyw czy hobbysta? Jakie błędy popełniamy przy wyborze biur detektywistycznych?

Najczęściej popełnianym błędem przy wyborze biur detektywistycznych jest kierowanie się ceną, tylko ceną. W biznesie jest tak, że porządnie wykonana usługa lub solidny produkt ma swoją wymierną wartość, a co za tym idzie cenę. Kierując się tylko niskimi kosztami oferowanej usługi, wystawiamy się na całkowite partactwo. Korzystna z naszego punktu widzenia jest gwarancja dyskrecji, fachowego podejścia do tematu, rzetelności i bezpieczeństwa. Nie każdy bierze pod uwagę wymienione czynniki. Detektyw detektywowi nie równy i trzeba brać to pod rozwagę.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Deregulacja ustawy detektywistycznej zmieniła rynek takich usług. Wprowadziła co prawda element zdrowej konkurencji, lecz znacząco obniżyła jakość świadczonych usług. Czemu tak jest? Otóż wielu pracowników takich firm nie zajmowało się wcześniej tym zawodowo. W konsekwencji owi detektywi nie mają prawie żadnego doświadczenia w prowadzeniu skomplikowanych śledztw. To też jest najczęstszym powodem skarg, jakie wpływają do Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów.

PSLD ściśle współpracuje z MSWiA. Wszystkim tym, którzy planują skorzystać z usług detektywistycznych, polecam zweryfikować, czy interesująca nas firma widnieje w wykazie MSWiA. Nie chcielibyśmy naciąć się na oszustów bądź laików, którzy nie mają większego doświadczenia w prowadzeniu śledztw. Możemy sprawdzić CEIGD lub KRS, by zyskać pewność co do wcześniejszej działalności docelowego biura detektywistycznego. Jeśli po głowie chodzi nam skuteczny detektyw, to musimy wykluczyć potencjalne matactwa, oszustwa bądź inne niekorzystne zjawiska. Słowem musimy zbadać wiarygodność interesującej nas firmy detektywistycznej. Jeśli dane biuro detektywistyczne jest czyste, to zapewne posiada na stronie internetowej takie informacje jak NIP, REGON czy numer RD.

Detektyw z przypadku? Chyba nie..

Reasumując, gros naszych problemów z jakością usług detektywistycznych wynika z naszej chęci do zaoszczędzenia środków przeznaczonych na ich opłacenie. Konsekwencje ponosimy również z racji naszego braku wiedzy, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze biura detektywistycznego. Odrobina naszej uwagi i porządny research powinny uchronić nas przed nieuczciwymi detektywami i kiepskimi efektami ich pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *